4-calowe drukarki biurkowe ZD421

zapytaj o ofertę

 

Zwiększ swoje oczekiwania: zaawansowana drukarka biurkowa, która zapewnia funkcje, elastyczność, niezawodność i zabezpieczenia, których potrzebujesz.

Potrzebujesz niezawodnej drukarki, która zapewni Ci wysoką jakość działania teraz i jeszcze przez wiele lat. Musi ona oferować kluczowe funkcje, a także być łatwa w konfiguracji, obsłudze, zarządzaniu i konserwacji — na miejscu lub zdalnie. Musi być bezpieczna, niezależnie od tego, czy jest zintegrowana z siecią Twojej firmy, czy też nie, aby zapobiegać przestojom i kosztownym atakom cybernetycznym.

Potrzebujesz takich urządzeń. A firma Zebra dostarcza je od ponad 50 lat. Projektujemy nasze drukarki tak, aby zaspokajały potrzeby Twoich procesów roboczych i dbamy o to, by działały bezproblemowo i były zawsze gotowe do pracy. Każdego dnia. Nieustannie wprowadzamy innowacje, aby dostarczać najlepsze rozwiązania, które pomogą Ci rozwijać działalność i przygotować się na to, co przyniesie przyszłość. Bazujące na zaletach popularnej serii GK firmy Zebra drukarki ZD421 oferują jeszcze więcej możliwości i zabezpieczeń, które zapewnią Ci wiele lat pracy.

Prosta obsługa

Intuicyjna obsługa i wydajna praca

Drukarka ZD421 oferuje nowe, zaawansowane funkcje, które wyróżniają ją wśród innych. Cechuje ją nowy, bardziej intuicyjny interfejs użytkownika, wydajna architektura i możliwy do instalacji na miejscu u użytkownika moduł do komunikacji bezprzewodowej. Jest również wyposażona w prowadnice i opcje obsługi nośników o nowej konstrukcji, które jeszcze bardziej ułatwiają codzienną pracę.

 

Elastyczność umożliwiająca obsługę niemal każdego zastosowania

Wiele modeli dopasowanych do Twoich potrzeb

Model ZD421 jest dostępny w wersji do druku termicznego, termotransferowego, dla sektora ochrony zdrowia oraz w wersji na wkład z taśmą barwiącą i doskonale sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach.

 

Gotowość na dzisiejsze i przyszłe wyzwania Wiele lat wydajnego druku

Model ZD421 został zaprojektowany z myślą o obsłudze zmieniających się technologii. To cechujące się innowacyjną architekturą urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o obsłudze druku przyszłości. Jest ono o 30% mocniejsze niż seria ZD420 i o 700% szybsze niż seria GK. Pozwala to wykonywać więcej zadań i więcej jednoczesnych operacji oraz utrzymywać bezpieczeństwo i gotowość na to, co przyniesie przyszłość.

 

Zgodność wsteczna z praktycznie wszystkimi istniejącymi drukarkami

ZD421 można pewnie wdrożyć do istniejącej floty drukarek. Używać można tych samych formatów etykiet i aplikacji, z których firma korzysta obecnie. Drukarka ta obsługuje języki drukarek EPL i ZPL, a za pomocą narzędzia Virtual Devices z gamy Print DNA firmy Zebra może także emulować języki zwykle powiązane z innymi markami drukarek.

 

Łączność w wybrany przez siebie sposób

Drukarkę ZD421 można zintegrować z istniejącymi sieciami przewodowymi i bezprzewodowymi, bądź też podłączyć bezpośrednio do dowolnego komputera stacjonarnego. Każda drukarka ZD421 jest standardowo wyposażona w port USB i USB hosta, a opcjonalnie w port Ethernet, port szeregowy oraz podwójny moduł radiowy z szybką łącznością Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1. Drukować można z dowolnego urządzenia z systemem Windows®, Android™ lub iOS. Drukarkę ZD421 można przygotować do pracy za pomocą aplikacji mobilnej do konfiguracji drukarek Zebra, wykorzystującej technologię niskoenergetycznej łączności Bluetooth (Bluetooth Low Energy, BLE). Dzięki załączonemu znacznikowi Print Touch (NFC) wystarczy dotknąć drukarki innym urządzeniem, aby sparować je z drukarką i zacząć drukować.

Czas na postęp

Migracja z serii G do serii Z

Drukarka ZD421 bazuje na zaletach drukarek Zebra z serii GK, oferując funkcje i możliwości swojej poprzedniczki — a nawet znacznie

więcej. Model ZD421 nowej generacji wykorzystuje to dziedzictwo, oferując zaawansowane funkcje i zapoczątkowując nową erę inteligencji i elastyczności.

 

Zaawansowana elastyczność i funkcje

Łatwa obsługa i szybki podgląd stanu

Odczytywania stanu drukarki nie trzeba już opierać na zgadywaniu — model ZD421 wyposażony jest w pięć ikon LED, które zapewniają natychmiastowy wgląd w stan drukarki i wiedzę, czego trzeba do

utrzymania jej w stanie gotowości do pracy — od uzupełniania nośników po rozwiązywanie problemów. Zaawansowany interfejs

użytkownika z trzema przyciskami zastępuje typowy, powszechny w drukarkach biurkowych interfejs składający się z jednego przycisku i jednej diody, co zwiększa funkcjonalność i kontrolę. A oznaczone kolorem punkty dotykowe prowadzą użytkownika przez kolejne kroki obsługi nośników, umożliwiając ich szybką wymianę.

 

Przełomowy wkład do błyskawicznej wymiany taśmy

ZD421 to jedyna drukarka termiczna z wkładem z taśmą barwiącą, który umożliwia bezbłędną instalację w zaledwie kilka sekund — za każdym razem. Inteligentny chip zawarty w taśmie informuje, kiedy należy ją wymienić.

 

ZD421 można zmienić w drukarkę przenośną

Drukarkę ZD421 można łatwo transportować na wózku lub w opcjonalnym futerale firmy Zebra, korzystając z opcjonalnej baterii. Można dzięki temu drukować na miejscu, aby zmniejszyć liczbę wymaganych do wykonania czynności i zwiększyć wydajność. Bateria o dużej pojemności zapewnia zapas zasilania na całą zmianę.

 

Ruchomy czujnik — zgodność z szeroką gamą różnych nośników

Ruchomy czujnik nośnika w drukarce ZD421 umożliwia korzystanie z praktycznie dowolnego typu nośników, co zapewnia większą elastyczność i różne zastosowania.

 

Pakiet oprogramowania Print DNA — wbudowana przewaga

Bezpieczny i pewny druk, bez kłopotów

Pakiet oprogramowania Print DNA, obsługiwany przez nasz system operacyjny Link-OS, pozwoli na szybkie i bezpieczne uruchomienie drukarki. Dzięki w pełni zintegrowanemu i interoperacyjnemu rozwiązaniu drukować można z konsekwentną jakością i bez przerw, a drukarka może ewoluować wraz z potrzebami firmy.

 

Aktualizacja, rozwiązywanie problemów i monitorowanie — wszystko

z jednego miejsca

Dzięki stworzonej przez firmę Zebra aplikacji Printer Profile Manager Enterprise, części pakietu Print DNA, można z łatwością zarządzać drukarkami sieciowymi, zabezpieczać je i rozwiązywać problemy z nimi z jednej zdalnej lokalizacji. Można zarządzać jedną drukarką, grupą konkretnych drukarek lub wszystkimi drukarkami, niezależnie od tego, gdzie na świecie się one znajdują.

 

Niezrównane, zapewniające spokój ducha bezpieczeństwo drukarek

Stworzona przez firmę Zebra funkcja PrintSecure, część rozwiązań Print DNA, umożliwia zabezpieczenie się przed atakami cybernetycznymi. Umożliwia ona łatwe konfigurowanie drukarek za pomocą bezpiecznych połączeń, identyfikowanie luk w zabezpieczeniach, blokowanie nieupoważnionego dostępu i nie tylko.

 

Pewność korzystania z usług zarządzania drukiem, Managed

Print Services (MPS)

Drukarki termiczne marki Zebra z rozwiązaniami Print DNA ułatwiają

obsługę MPS

Chcesz uzyskać kontrolę nad flotą drukarek i informacje na ich temat za pomocą usług MPS? Dzięki zestawowi narzędzi Print DNA Twój dostawca usług Zebra MPS może zdalnie zarządzać drukarkami i optymalizować ich pracę, śledzić proces uzupełniania materiałów eksploatacyjnych i automatyzować go oraz dbać o bezpieczeństwo.

 

Materiały eksploatacyjne, obsługa i wsparcie

Certyfikowane materiały eksploatacyjne firmy Zebra

Materiały eksploatacyjne do druku dają „cyfrowy głos” zasobom w Twoim łańcuchu dostaw. Polegasz na nich, aby rozprowadzać

krytyczne dane po całej organizacji. Problemy z materiałami eksploatacyjnymi do druku skutkują zakłóceniami procesów operacyjnych, spadkiem produktywności i wydajności oraz wzrostem kosztów. Dlatego też projektujemy

i produkujemy własną linię etykiet, znaczników i papieru paragonowego oraz poddajemy je rygorystycznym testom,

co pozwala nam dbać o konsekwentną jakość druku i optymalną wydajność każdej drukarki marki Zebra. Aby uzyskać najwyższy poziom jakości, obsługi oraz specjalistycznej wiedzy, warto wybierać certyfikowane materiały eksploatacyjne firmy Zebra.

 

Globalne wsparcie w postaci usług firmy Zebra

Drukarka ta zapewnia szybki dostęp do usług naprawczych w dowolnym miejscu na świecie za pośrednictwem sieci ponad 10 tys.

zaufanych partnerów firmy Zebra. Plan Zebra OneCare™ zapewnia rozszerzoną ochronę, która wykracza poza standardową gwarancję.

Dzięki standardowej dwuletniej gwarancji na drukarkę ZD421 zyskasz lepszą ochronę.

Specyfikacja techniczna

Wyposażenie standardowe

 • Technologie druku: druk termotransferowy lub termiczny
 • Języki programowania ZPL i EPL
 • 5 ikon stanu, 3-przyciskowy interfejs użytkownika
 • USB 2.0, USB hosta
 • Aplikacja mobilna do konfiguracji drukarek dla systemów Android oraz iOS za

pośrednictwem łączności BLE

(Bluetooth Low Energy 5 — niskoenergetyczną łączność Bluetooth)*

* Łączność BLE jest przeznaczona wyłącznie do użytku z aplikacją mobilną do

konfiguracji drukarek Zebra

 • Zegar czasu rzeczywistego (RTC)
 • Konstrukcja OpenACCESS™ umożliwiająca łatwe ładowanie nośników
 • Obudowa o podwójnych ściankach
 • Certyfikat ENERGY STAR®
 • ZebraDesigner Essentials — łatwe w użyciu narzędzie do projektowania etykiet

dostępne bezpłatnie na stronie www.zebra.com/zebradesigner

 • PDF Direct
 • Standardowa dwuletnia gwarancja

 

Wymiar

Druk termiczny:

8,69” (dł.) × 6,98” (szer.) × 5,93” (wys.)

220,8 mm (dł.) × 177,5 mm (szer.) × 150,7 mm (wys.)

Rolka taśmy termotransferowej:

10,5” (dł.) × 8,0” (szer.) × 7,44” (wys.)

267 mm (dł.) × 202 mm (szer.) × 189 mm (wys.)

Wkład z taśmą termotransferową:

10,0” (dł.) × 8,0” (szer.) × 7,0” (wys.)

254 mm (dł.) × 202 mm (szer.) × 177 mm (wys.)

Waga

Druk termiczny: 1,35 kg (2,98 lb)

Rolka taśmy termotransferowej: 2,05 kg (4,52 lb)

Wkład z taśmą termotransferową: 2,3 kg (5,0 lb)

 

Parametry drukarki

System operacyjny

Link-OS®

Rozdzielczość

8 pkt na mm (203 dpi)

12 pkt na mm (300 dpi)

Pamięć

512 MB Flash, 256 MB SDRAM

64 MB dostępnej dla użytkownika pamięci nieulotnej

8 MB dostępnej dla użytkownika pamięci SDRAM

Maksymalna szerokość druku

 

104 mm (4,09”) przy 203 dpi

108 mm (4,27”) przy 300 dpi

Wkład: 104 mm (4,09”) przy 203 i 300 dpi

Maksymalna szybkość druku

 

152 mm (6”) na sekundę (203 dpi)

102 mm (4”)na sekundę (300 dpi)

Czujniki nośników

Ruchomy i obsługujący całą szerokość nośnika czujnik refleksyjny/detektor nośników z czarnym znacznikiem, wielopozycyjny czujnik transmisyjny/ detektor przerwy

Oprogramowanie układowe

ZPL II, EPL 2, XML, ZBI, PDF Direct

Charakterystyka nośnika, taśmy barwiącej i wkładu

Długość etykiety

Maksymalnie: 991 mm (39,0”)

Minimalnie: 6,4 mm (0,25”)

Szerokość nośników

Druk termiczny: 15 mm (0,585”) do 108 mm (4,25”)

Rolka taśmy termotransferowej: 15 mm (0,585”) do 112 mm (4,41”)

Wkład z taśmą termotransferową: 15 mm (0,585”) do 118 mm (4,65”)

Wielkość rolki nośnika

Maksymalna średnica zewnętrzna: 127 mm (5,00”) 

Średnica wewnętrzna gilzy: 12,7 mm (0,5”) oraz 25,4 mm (1,0”) standardowo, 38,1 mm (1,5”), 50,8 mm (2,0”) i 76,2 mm (3,0”) przy użyciu opcjonalnych adapterów

Grubość nośników

0,08 mm (0,003”) (min.), 0,19 mm (0,0075”) (maks.)

Rodzaje nośników

Na rolce lub składanka, sztancowane lub nośnik ciągły z czarnym znacznikiem lub bez, kartoniki, ciągły papier paragonowy, opaski na rękę

Zewnętrzna średnica taśmy barwiącej

66 mm (2,6”) (300 m), 34 mm (1,34”) (74 m)

Standardowa długość taśmy barwiącej

Rolka: 300 m (984’), 74 m (243’)

Wkład: 74 m (243’)

Stosunek rolki z nośnikiem do taśmy

 

1:4 taśma do nośnika (300 m)

1:1 taśma do nośnika (74 m)

Szerokość taśmy barwiącej

 

Rolka: 33,8 mm (1,33”) — 109,2 mm (4,3”)

Wkład: 109,2 mm (4,3”)

Średnica wew. gilzy taśmy

Taśma 300-metrowa: 25,4 mm (1”)

Taśma 74-metrowa: 12,7 mm (0,5”)

Parametry pracy

Temp. robocza

4,4°C do 41°C (40°F do 105°F)

Temp. przechowywania

-40°C do 60°C (-40°F do 140°F)

Wilgotność robocza

10% do 90% bez kondensacji

Wilgotność przechowywania

5% do 95% bez kondensacji

Parametry elektryczne

 

Zasilacz samonastawny (zgodny z PFC) 100-240 V AC, 50-60 Hz, certyfikat ENERGY STAR, certyfikat VI poziomu efektywności energetycznej, opcjonalna bateria

2750 mAh, modele dla służby zdrowia obejmują zasilacz z certyfikatem IEC60601-1

Dostępne opcje

Obsługa nośników

Dyspenser/odklejak: odklejanie i podawanie etykiet z czujnikiem obecności etykiety (instalowany u klienta) 

Obcinak (instalowany u klienta)

Interfejsy

Instalowane u klienta: Ethernet 10/100, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1 (podwójny moduł radiowy), port szeregowy RS-232 z automatycznym wykrywaniem, DB-9

Instalowane fabrycznie: Ethernet 10/100, Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.1 (podwójny moduł radiowy)

Akcesoria

Bateria

Zapewnia drukarce zasilanie, by można było drukować

Futerał

Futerał z paskiem na ramię oraz uchwytami ułatwia przenoszenie drukarki biurkowej oraz baterii do miejsca stosowania

Klawiatura

Klawiatury z wyświetlaczem ZKDU do niezależnego drukowania

Podstawa montażowa

Możliwość mocowania drukarek z serii ZD do blatów lub półek

Obudowany zasilacz

Opcjonalny zasilacz pozwalający na instalację z minimalną liczbą kabli

Czcionki/grafika/kody kreskowe

Stosunek kresek

2:1 oraz 3:1

Kody kreskowe 1D

Code 11, Code 39, Code 93, Code 128, ISBT-128, UPC-A, UPC-E, EAN-8, EAN-13, UPC i EAN z rozszerzeniami 2- lub 5-cyfrowymi, Plessey, Postnet, standardowy

2 z 5, przemysłowy 2 z 5, przeplatany 2 z 5, Logmars, MSI, Codabar, Planet Code

Kody kreskowe 2D

Codablock, PDF417, Code 49, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, MicroPDF, Aztec

Czcionki i grafika

16 rezydentnych rozszerzalnych czcionek bitmapowych ZPL II, dwie rezydentne skalowalne czcionki ZPL, pięć rezydentnych rozszerzalnych czcionek EPL2, wbudowana obsługa czcionek OpenType, zgodność ze standardem Unicode. Modele przeznaczone na rynek chiński wyposażone są w czcionkę języka chińskiego uproszczonego w standardzie SimSun

Materiały eksploatacyjne do drukarek

Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu wiodącej w branży jakości i obsłudze oraz pewności, że możesz liczyć na specjalistyczną wiedzę w zakresie druku termicznego, wybierz certyfikowane materiały eksploatacyjne marki Zebra.

Zgodność z przepisami

IEC 60950-1, IEC 62368-1, EN55022 klasa B, EN55024, EN55035, EN61000-3-2, EN61000-3-3, FCC klasa B, ICES-003, FCC 15.209, 15.247(d), IC RSS 247, EN 300 328, EN 301 893, EN 62311, oznaczenie CE cTUVus, VCCI, C-Tick, S-Mark, CCC, CU, BSMI, KCC, SABS, IN-Metro, BIS, NOM

Zgodność z normami środowiskowymi

Środowisko

• Dyrektywa RoHS 2011/65/UE, Poprawka 2015/863

Pełne zestawienie informacji nt. zgodności materiałów i wyrobów można znaleźć na stronie: www.zebra.com/environment.

Oprogramowanie Print DNA

Drukarka ta jest obsługiwana przez nasz pakiet oprogramowania Print DNA, który umożliwia szybkie i bezpieczne uruchomienie drukarki oraz jej rozwój wraz z potrzebami firmy. Dostępne funkcje rozwiązań Print DNA mogą zależeć od konkretnego modelu, a niektóre funkcje mogą wymagać licencji. Więcej informacji na stronie www.zebra.com/printdna.

W opakowaniu

Drukarka, gilzy do nawijania taśmy (o średnicy 1 i 0,5 cala)*, adaptery gilzy taśmy 300-metrowej do taśmy innych producentów (2)*, zasilacz prądu przemiennego, kabel zasilający (1 lub więcej), kabel USB, instrukcja szybkiego uruchamiania, przewodnik dotyczący obowiązujących przepisów

* Gilzy do nawijania taśmy i adaptery gilzy taśmy załączone są w zestawie wyłącznie z modelem termotransferowym ZD421

Polecane usługi

Plany serwisowe Zebra OneCare™ zapewniają najwyższą wydajność i czas bezawaryjnej pracy urządzeń, chroniąc jednocześnie Twoje krytyczne procesy operacyjne i drukarki dzięki określonym z góry poziomom usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.zebra.com/zebraonecare.

Zebra OneCare Select

Pełna obsługa, obejmująca głowice drukujące, normalne zużycie i przypadkowe uszkodzenia Priorytetowy dostęp do pomocy technicznej na żywo w trybie 24×7 oraz aktualizacje oprogramowania.

Przyspieszona wymiana urządzeń i ekspresowa wysyłka (wymiana urządzeń następnego dnia).

Opcja Standard Commissioning Autoryzacje zwrotu (Return Material Authorization, RMA) przez Internet.

Zebra OneCare Essential

Pełna obsługa, obejmująca głowice drukujące, normalne zużycie i przypadkowe uszkodzenia  Priorytetowy dostęp do pomocy technicznej na żywo w trybie 8×5 oraz aktualizacje oprogramowania Trzydniowy czas realizacji naprawy w centrum serwisowym plus bezpłatne zwroty (przesyłka naziemna) Autoryzacje zwrotu (Return Material Authorization, RMA) przez Internet. 

Gwarancja na produkty

Drukarki ZD421 są objęte gwarancją na wady produkcyjne i materiałowe na okres 2 (dwóch) lat od daty wysyłki. Szczegółowe informacje na temat gwarancji podane są na stronie www.zebra.com/warranty.

 

Do pobrania

Podane ceny są detalicznymi cenami netto. Do cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
Ceny nie uwzględniają kosztów transportu.