Imagery ręczne serii DS2200

Imagery ręczne serii DS2200

zapytaj o ofertę

 

Pojawianie się dwuwymiarowych (2D) kodów kreskowych w kasach i punktach sprzedaży to już zjawisko powszechne. Można je znaleźć na najróżniejszych artykułach i w najróżniejszych postaciach – od produktów nabywanych przez klientów po drukowane i elektroniczne kupony oraz karty lojalnościowe. Skanery kodów jednowymiarowych (1D) nie są przystosowane do odczytywania nowych kodów 2D, co prowadzi do opóźnień podczas obsługi kolejek przy kasach i frustracji kupujących w tym kluczowym, ostatnim punkcie osobistego kontaktu z klientem w Twoim sklepie.

Skanery serii DS2200 poradzą sobie z każdym kodem. Są to niedrogie imagery 1D/2D, w przypadku których przystępna cena nie oznacza konieczności rezygnowania z wydajności pracy czy dostępności funkcji. Pracownicy otrzymują urządzenie zapewniające najlepszy w tej klasie, niezawodny odczyt za każdym podejściem i prostotę obsługi (urządzenie wystarczy nakierować na kod i nacisnąć spust). Twoje przedsiębiorstwo otrzymuje imager, który nie mógłby być łatwiejszy do wdrożenia i zarządzania. Ma też możliwość wybrania modelu, który najlepiej spełni potrzeby kasjerów – przewodowy DS2208 lub bezprzewodowy DS2278. Seria DS2200 – przystępna cena, której wymaga Twój budżet, oraz prostota wdrażania, zarządzania i użytkowania, których wymaga Twoje przedsiębiorstwo.

 

Cechy

ŁATWE WDRAŻANIE

Wstępnie skonfigurowane i gotowe do użycia zaraz po rozpakowaniu

Ponieważ ustawienia domyślne imagerów serii DS2200 zostały zoptymalizowane pod kątem większości typów zastosowań, użytkowanie tych urządzeń można rozpocząć od razu po wyjęciu ich z opakowania – nie trzeba ich konfigurować.

Kable z funkcją auto wykrywania hosta

Imager serii DS2200 wystarczy podłączyć do punktu sprzedaży (POS), a wyposażony w funkcję auto wykrywania hosta kabel automatycznie wykryje rodzaj podłączonego interfejsu i połączy urządzenie z hostem, co upraszcza proces konfiguracji i skraca czas potrzebny na ustawianie parametrów.

Łatwa integracja z punktem sprzedaży obsługiwanym za pomocą tabletu

Seria DS2200 oferuje wszystkie elementy potrzebne do tego, by wyposażyć obsługiwany za pomocą tabletu punkt sprzedaży w funkcję wysokiej jakości skanowania. Urządzenia tej serii można ładować za pośrednictwem kabla micro USB, stanowiącego niedrogą alternatywę dla stacji dokującej. A dzięki naszym uproszczonym narzędziom do tworzenia aplikacji urządzenia serii DS2200 można w łatwy sposób konfigurować i aktualizować bezpośrednio z tabletu.

Proste wdrażanie w dowolnym zakątku świata

Serię DS2200, zapewniającą obsługę 97 klawiatur międzynarodowych, można z łatwością wdrożyć w dowolnym miejscu na świecie.

Łatwe dostosowywanie ustawień dzięki aplikacji 123Scan

Korzystanie z tego dodatkowego programu narzędziowego jest tak intuicyjne, że imager serii DS2200 może z łatwością skonfigurować nawet niedoświadczony użytkownik. Oparty na kreatorze interfejs ułatwia zapisanie wszystkich ustawień w jednym konfiguracyjnym kodzie kreskowym, umożliwiając konfigurowanie urządzeń za jedną operacją skanowania.

Zgodność wsteczna z kablami do serii Zebra LS2208

Jeżeli Twoje przedsiębiorstwo eksploatuje obecnie skanery LS2208 1D marki Zebra, kabli uniwersalnych do tej serii będzie mogło używać również do urządzeń serii DS2200, co pozwoli mu w maksymalny sposób wykorzystać dotychczasową inwestycję i zminimalizować koszt zakupu imagerów 1D/2D w ramach modernizacji sprzętu.

ŁATWA OBSŁUGA

Natychmiastowy odczyt i inteligentna technologia obrazowania PRZM

Algorytmy dekodujące dostępnego wyłącznie od firmy Zebra oprogramowania PRZM dla serii DS2200 zapewniają najwyższą wydajność odczytu kodów kreskowych niskiej jakości. Urządzenia te zapewniają dzięki temu niezawodny odczyt przy każdej operacji skanowania, pomagając pracownikom zwiększyć wydajność pracy przy kasach.

Niezrównany zasięg odczytu

Pracownicy mogą skanować kody kreskowe z różnych odległości (1,23 cm do 36,8 cm), co zwiększa szybkość obsługi kolejek przy kasie i zmniejsza ilość czasu potrzebnego na wyszkolenie pracowników.

Proste celowanie i skanowanie

Funkcja skanowania wielokierunkowego eliminuje potrzebę precyzyjnego ustawiania imagera względem kodu kreskowego – koniecznego w przypadku skanerów 1D.

Objęta zgłoszeniem patentowym technologia umożliwiająca intuicyjne celowanie

Linia celowania imagerów tej serii podobna jest do linii stosowanej w używanych dziś przez Twoje przedsiębiorstwo skanerach 1D, dzięki czemu obsługa imagera będzie czynnością, do której pracownicy są przyzwyczajeni. Linia celowania pomaga ponadto skanować z optymalnej odległości od kodu kreskowego – co jest szczególnie pomocne podczas odczytywania kodów szerokich.

Bezkonkurencyjnie łatwe parowanie

Za pomocą opracowanej przez nas i pierwszej na rynku technologii Scan-to-Connect pracownicy Twojego przedsiębiorstwa mogą parować bezprzewodowe imagery DS2278 z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem wyposażonym w łączność Bluetooth, wykonując jeden prosty krok.

Szybkie, łatwe i elastyczne opcje ładowania

Aby naładować imager DS2278 w zaledwie godzinę, wystarczy podłączyć go za pośrednictwem kabla micro USB bezpośrednio do hosta lub do dowolnego standardowego gniazdka ściennego. Stacja do obsługi automatycznej, umożliwiająca skanowanie bez obsługi ręcznej, naładuje zaś imager DS2278 w zaledwie cztery godziny. Stacja umożliwia ładowanie baterii podczas użytkowania imagera, dzięki czemu ładowanie nie oznacza konieczności wyłączania urządzeń z eksploatacji. A ponieważ nie wymaga ona osobnego źródła zasilania, koszt zakupu akcesoriów jest mniejszy, podobnie jak ilość czasu potrzebna na zarządzanie nimi.

Wyjątkowy bezpośredni wskaźnik odczytu zwiększa wydajność pracy

Przy prawidłowym odczycie podświetlenie kodu kreskowego miga, co stanowi dla użytkownika natychmiastową wskazówkę, że operacja się powiodła – niezależnie od tego, w jak głośnych warunkach pracuje.

 

Możliwość błyskawicznego zmieniania trybu skanowania z ręcznego na automatyczny

Niezależnie od tego, czy pracownicy korzystają z przewodowego modelu DS2208, czy też bezprzewodowego modelu DS2278, wystarczy, że wstawią imager do stacji do obsługi automatycznej, aby przeszedł on do trybu automatycznego – nie trzeba zmieniać żadnych ustawień.

Gwarantowany zapas baterii na całą zmianę

Dzięki temu, że jedno ładowanie wystarcza na 14 godzin użytkowania, bezprzewodowe imagery DS2278 są zawsze gotowe do pracy – nie trzeba marnować czasu na ich ponowne ładowanie w trakcie godzin pracy.

 

ŁATWE ZARZĄDZANIE

Możliwość kontrolowania skanerów za pomocą smartfona, tabletu lub komputera

Za pomocą hostów działających pod systemem Windows, Android lub iOS można z łatwością kontrolować ustawienia brzęczyka, diod LED oraz typu kodów kreskowych, wyświetlać dane ze skanowanych kodów, sprawdzać informacje na temat modelu i numeru seryjnego, a także wykonywać wiele innych czynności.

Opracowany przez firmę Zebra tryb przyjazny łączności Wi-Fi eliminuje zakłócenia powodowane przez łączność Bluetooth

Ten specjalny tryb pozwala zadbać o to, by bezprzewodowe imagery DS2278 z modułem Bluetooth pracowały wyłącznie na pasmach niewykorzystywanych przez sieć WLAN, dbając o dostępność sygnału WLAN dla pracowników i klientów Twojego przedsiębiorstwa.

Bateria stworzona z myślą o wielu latach pracy

Trwałej baterii litowo-jonowej 2400 mAh bezprzewodowego modelu DS2278 prawdopodobnie nigdy nie będzie trzeba wymieniać na nową, co zmniejsza całkowity koszt posiadania i upraszcza codzienne zarządzanie urządzeniami, eliminując konieczność nabywania zapasowych baterii i zarządzania nimi.

Nie pociągające za sobą dodatkowych kosztów narzędzia pozwalające spełniać zaawansowane potrzeby w zakresie zarządzania urządzeniami i opracowywania aplikacji

Jeżeli Twoja firma korzysta z imagerów w różnych lokalizacjach, możesz zarządzać nimi wszystkimi zdalnie za pomocą naszej aplikacji Scanner Management Service (SMS). Potrzebna Ci specjalistyczna aplikacja do skanowania? Nasze pakiety programistyczne Software Development Kit (SDK) do skanerów zapewniają wszystkie niezbędne zasoby, w tym dokumentację, sterowniki, narzędzia testujące oraz przykładowy kod źródłowy dla systemów Windows, Android, iOS oraz Linux.

Specyfikacja techniczna

Obsługiwane interfejsy hosta USB, RS232, Keyboard Wedge (złącze klawiatury), TGCS (IBM) 46XX przez RS485
Obsługiwana klawiatura Ponad
Parametry ogólne
Wymiary Przewodowy DS2208:
16,5 cm × 6,6 cm × 9,9 cm (wys. × szer. × gł.)
Bezprzewodowy DS2278:
17,5 cm × 6,6 cm × 9,9 cm (wys. × szer. × gł.)
Stacja do obsługi automatycznej:
7,1 cm × 9,4 cm × 12,2 cm (wys. × szer. × gł.)

Waga Przewodowy DS2208: 161,6 g
Bezprzewodowy DS2278: do ustalenia
Stacja do obsługi automatycznej: do ustalenia

Zakres napięcia wejściowego DS2208/DS2278 i stacja: zasilanie z hosta 4,5 do 5,5 V DC; zewnętrzne źródło zasilania 4,5 do 5,5 V DC

Prąd Model przewodowy DS2208: prąd roboczy przy napięciu znamionowym (5,0 V): 250 mA (typowo). (Uwaga: tryb autocelowania i podświetlenie podczas akwizycji obrazu)
Model przewodowy DS2208: prąd spoczynkowy (w trybie jałowym) przy napięciu znamionowym (5,0 V): 150 mA (typowo). (Uwaga: włączony tryb autocelowania)
Stacja do obsługi automatycznej i kabel micro USB: 500 mA (typowo) – USB standardowy; 1100 mA (typowo) – USB 1.2 z funkcją ładowania

Kolor Biały (Nova White), czarny (Twilight Black)
Obsługiwane interfejsy hosta USB, RS232, Keyboard Wedge (złącze klawiatury), TGCS (IBM) 46XX przez RS485
Obsługiwana klawiatura Ponad 90 układów międzynarodowych
Wskaźniki dla użytkownika Bezpośredni wskaźnik odczytu, wskaźniki LED dobrego odczytu, tylne diody LED, sygnał dźwiękowy (z regulacją tonu/głośności)

Parametry wydajnościowe
Tolerancja na ruch (tryb ręczny) Do 13 cm na sekundę (kody UPC 13 mil)
Prędkość odczytu
(tryb automatyczny) Do 76,2 cm na sekundę (kody UPC 13 mil)
Źródło światła Wzór celujący: liniowy, żółta dioda LED 624 nm
Doświetlenie (2) czerwone diody Super-Red LED 645 nm

Pole widzenia imagera 32,8° (w poziomie) × 24,8° (w pionie) (nominalnie)
Czujnik obrazu 640 × 480 pikseli

Minimalny kontrast druku Minimalny współczynnik odbicia: 25%
Tolerancja na odchylenie w poziomie/odchylenie w pionie/obrót +/- 65°; +/- 65°; 0-360°

Minimalna rozdzielczość elementów Code 39 – 4,0 mil; Code 128 – 4,0 mil;
Data Matrix – 6,0 mil; QR Code – 6,7 mil

Środowisko użytkowe
Temperatura robocza Imagery DS2208/DS2278:
0°C do 50°C
Stacja do obsługi automatycznej:
0°C do 40°C

Temperatura przechowywania -40°C do 70°C
Wilgotność
Odporność na upadki Konstrukcja odporna na wielokrotne upadki na beton z wysokości 1,5 m
Odporność na wielokrotne wstrząsy Konstrukcja odporna na 250 wstrząsów o amplitudzie 0,5 m1
Klasa szczelności IP42
Wyładowania elektrostatyczne (ESD) DS2208/DS2278 i stacja: zgodność z EN61000-4-2, wyładowania w powietrzu +/-15 kV, wyładowania bezpośrednie +/-8 kV, wyładowania pośrednie +/-8 kV
Odporność na światło otoczenia 0 do 107.600 luksów

Parametry radiowe
Łączność Bluetooth Wersja standardowa 4.0 z łączem niskoenergetycznym (BLE): klasa 2 (10 m), profil portu szeregowego i HID; moc wyjściowa regulowana w dół od 2,0 dBm w 8 poziomach

Bateria
Pojemność/typ baterii Bateria litowo-jonowa 2400 mAh
Liczba odczytów za jednym ładowaniem baterii2 100.000 odczytów przy prędkości 60 odczytów/min lub 60.000 odczytów przy prędkości 10 odczytów/min
Czas pracy po pełnym naładowaniu2 100 godzin
Czas ładowania (przy pustej baterii) 14-godzinna zmiana
Godziny Pełne ładowanie
Godziny
Standardowy kabel USB 4 25
Ładujący kabel USB 1.2 2 6
Źródło zewnętrzne 5 V 0,5 6
Micro USB 1 11

Zgodność z przepisami
Bezpieczeństwo elektryczne EN 60950-1 wyd. 2 + A11 + A1 + A12 + A2:2013, IEC 60950-1 wyd. 2 + A1 + A2, UL 60950-1, CAN/CSA-C22.2 nr 60950-1-07
Parametry środowiskowe RoHS EN 50581
Bezpieczeństwo diod LED IEC 62471
Emisje urządzeń informatycznych EN 55022 (klasa B); EN 55032 (klasa B)
Odporność urządzeń informatycznych EN 55024
Emisje harmoniczne prądu EN 61000-3-2
Migotania i wahania napięcia EN 61000-3-3
Urządzenia wykorzystujące częstotliwość radiową 47 CFR rozdział 15, podrozdział B, klasa B
Urządzenia cyfrowe ICES-003, wydanie 6, klasa B

Akcesoria bezprzewodowe
Stacja do obsługi automatycznej, zapasowa bateria, kabel micro USB

Odczytywane kody
1D Code 39, Code 128, Code 93, Codabar/NW7, Code 11, MSI Plessey, UPC/EAN, I 2 z 5, koreański 3 z 5, GS1 DataBar, Base 32 (włoski Pharmacode)

2D PDF417, kody złożone, TLC-39, Aztec, DataMatrix, MaxiCode, QR Code, MicroQR, Chinese Sensible (Han Xin), pocztowe

Gwarancja
Zgodnie z warunkami gwarancji sprzętowej firmy Zebra urządzenie DS2208 jest objęte gwarancją na wady produkcyjne i materiałowe na okres 5 (pięciu) lat od daty wysyłki. Urządzenia DS2278 i CR2278 są objęte gwarancją na wady produkcyjne i materiałowe na okres trzech lat od daty wysyłki. Pełne warunki gwarancji sprzętowej firmy Zebra: www.zebra.com/warranty

Polecane usługi
Zebra OneCare Select; Zebra OneCare Essential

Programy narzędziowe i zarządzanie
123Scan Programuje parametry skanera, aktualizuje oprogramowanie układowe (firmware), dostarcza dane dotyczące odczytywanych kodów kreskowych i drukuje raporty. www.zebra.com/123Scan

Pakiet programistyczny Symbol Scanner SDK Generuje w pełni wyposażoną aplikację skanującą,
w tym dokumentację, sterowniki, narzędzia testujące i przykładowy kod. www.zebra.com/scannersdkforwindows

Usługa zarządzania skanerami (Scanner Management Service – SMS) Zarządza zdalnie skanerem Zebra i zbiera informacje o sprzęcie. www.zebra.com/sms

Zasięg odczytu (typowo)
TYPY KODÓW KRESKOWYCH ROZDZIELCZOŚĆ BLISKI DALEKI
Code 39 5 mil 0,5 cm 15,2 cm
Code 128 5 mil 1,5 cm 11,4 cm
PDF 417 6,7 mil 2,0 cm 14,5 cm
UPC 13 mil (100%) 1,3 cm 36,8 cm
Data Matrix 10 mil 0,8 cm 15,7 cm
QR 25 mil 0 cm 33,8 cm
90 układów międzynarodowych
Wskaźniki dla użytkownika Bezpośredni wskaźnik odczytu, wskaźniki LED dobrego odczytu, tylne diody LED, sygnał dźwiękowy (z regulacją tonu/głośności)

Do pobrania

Podane ceny są detalicznymi cenami netto. Do cen należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23%.
Ceny nie uwzględniają kosztów transportu.