Bezpieczne i szybkie płatności bezgotówkowe na bilerce Emar 205

Nowa opcja płatności to efekt integracji terminali płatniczych z biletową kasą fiskalną

Jak wynika z komunikatu prasowego firmy SIX Payment Services (należącej do grupy Worldline) oraz EMAR (producent kas fiskalnych) podjęły współpracę, dzięki której pasażerowie autobusów komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej będą mogli płacić za bilety bezgotówkowo. Wszystko za sprawą integracji terminala płatniczego z kasą biletową.

Pasażerowie będą mogli kupować bilety na dworcu lub w autobusie płacąc na przykład kartą. Jest to już możliwe w pojazdach Dolnośląskich Linii Autobusowych oraz na dworcu PKS Gdańsk. Do autobusów trafiły bowiem 44 urządzenia nowego typu, a na stację 20. Pełna integracja terminala płatniczego z własnym modułem komunikacji i bileterką fiskalną ogranicza do minimum obsługę urządzeń przez przewoźnika, gdyż wszystkie czynności związane ze sprzedażą biletu wykonywane są wyłącznie na kasie. Dzięki temu kierowca traci mniej czasu, a to pozwala uniknąć kolejek i opóźnień w stosunku do rozkładu jazdy, a tym samym zapewnić komfort i bezpieczeństwo pasażerom.

Warto podkreślić, że w ramach programu Polska Bezgotówkowa można otrzymać do 20 terminali tego typu. W ten sposób idea obrotu bezgotówkowego promowana jest także w transporcie publicznym. Biorąc pod uwagę jego specyfikę fundacja zwiększyła liczbę oferowanych terminali – standardowo dostępne są trzy urządzenia w ramach realizowanego przez fundację programu.

 

Źródło: www.cashless.pl